Отримання ліцензії НБУ
  • Індивідуальна ліцензія НБУ на розміщення резидентами (фізичними та юридичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України
  • Індивідуальна ліцензія НБУ на здійснення переказу іноземної валюти за кордон для оплати банківських металів та проведення окремих валютних операцій
  • Індивідуальна ліцензія НБУ для здійснення інвестицій за кордон

Про ліцензії НБУ

Індивідуальна ліцензія, отримана в Національному банку України, дозволяє проводити безліч різноманітних операцій з валютою в будь-якій точці земної кулі. Якщо говорити конкретніше, ліцензія НБУ – це ні що інше як документ, який дозволяє банкам або банківським філіям здійснювати будь-які операції фінансового характеру закордоном. Дуже важливо знати, хто може допомогти в її отриманні, як саме це зробити, і куди звертатися у разі некомпетентності. Забігаючи вперед, варто сказати, що всі ці питання має вирішувати фахівець з юридичною освітою, простій людині буде просто складно розібратися у всіх тонкощах оформлення документації та знаходження оптимальних шляхів отримання даного документа.

Метою видачі такої ліцензії є повний контроль над банківською системою та її регуляція. Простіше кажучи, робота банку просто не можлива без ліцензії. Крім того, вона дає деякі гарантії вкладникам того чи іншого банку в тому, що використаний ними банк відповідає всім юридичним та фінансовим параметрам державних стандартів.

 

Індивідуальна ліцензія НБУ на розміщення резидентами (фізичними та юридичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України

Відповідно до Постанови НБУ N 485 від 14.10.2004 року термін дії ліцензії НБУ на розміщення резидентами (фізичними та юридичними особами) валютних цінностей на рахунках за межами України становить 1 (один) рік без можливості продовження цього терміну.

Якщо виникає необхідність у здійсненні валютних операцій і надалі, то умовами згаданого вже вище Постанови передбачена можливість отримання нової ліцензії з аналогічним терміном дії. Отримати ліцензію зацікавлена особа може протягом одного місяця (від однієї до чотирьох тижнів) з моменту надання всіх необхідних документів для її оформлення.

Індивідуальна ліцензія НБУ для здійснення інвестицій за кордон

Порядок видачі такої ліцензії затверджений Постановою НБУ N 122 від 16.03.1999 року. Ліцензія видається на строк, необхідний для здійснення інвестиції. Термін отримання такої ліцензії, також становить від 10 до 30 календарних днів з моменту подачі всіх необхідних документів.

Ліцензія необхідна резидентам для покупки корпоративних прав, акцій компаній нерезидентів, внесення статутного капіталу компанії нерезидента, покупки нерухомого майна тощо.

Індивідуальна ліцензія НБУ на здійснення переказу іноземної валюти за кордон для оплати банківських металів та проведення окремих валютних операцій

Як правило, такого роду документ необхідний для учасників аукціонів і тендерів. Беручи участь у такому заході, компанія робить певні внески, для цього їй обов’язково необхідна індивідуальна ліцензія НБУ. Сюди також входить оплата страховки, договорів та членських внесків фізичних осіб.

Порядок оформлення та терміни видачі такого роду ліцензії регулюється Постановою НБУ N266 від 17.06.2004 року.

 

Ми маємо великий досвід в отриманні дозвільних документів у Національному банку України. Розуміючи ціну Вашого часу – завжди готові надати Вам кваліфіковану допомогу в оформленні будь-якого виду індивідуальної ліцензії, надати повну юридичну консультацію з тих чи інших питань, які виникають у Вас, і гарантувати відмінний результат в найкоротші терміни!